неделя, 19 февруари 2012 г.

Цената на доматите през януари 2012


Цената на доматите през януари леко падна, защото трябваше да се продадат празничните количества. И температурите паднаха - едва ли е имало домати на пазарите, защото биха замръзнали.
Ние решихме да не отглеждаме разсад за ранни домати, защото миналогодишните бяха много неуспешни - те имаха най-много воняшки. Купих си чери домати - не са ми любими, но не се разболяват, за воняшките - не знам.
Цената на доматите през декември 2011
Цената на доматите през януари 2011
Цената на доматите през февруари 2012
Пикадили/03януари2012 -по избор, - 3,35;
Била/04януар2012 - 2,89 - оранжерийни; 2,69 - опаковани Клевър;
Пикадили/06януари2012 -по избор, - 3,10; био - 3,89 за опаковка 500гр;
Била/09януар2012 - 2,89 - оранжерийни; 2,59 - опаковани Клевър;
Кауфланд/13януар2012 - 1,99, намалени от 2.49;
Пикадили/23януари2012 -по избор, - 2,69; био - 3,89 за опаковка 500гр; био Чери - 6,65 за опаковка 500гр;
Била/23януар2012 - 1,99 - оранжерийни; 2,59 - опаковани Клевър; био - 2,69 за опаковка 500гр;
Била/30януар2012 - 1,99 - оранжерийни; 2,59 - опаковани Клевър; 4,89 - опаковани розови;
Пикадили/30януари2012 -по избор, - 2,69; био - 3,89 за опаковка 500гр;

Извънредно съобщение

До всички, които ме смятат за тъпа:
Много е хубаво да си тъп. Ще продължавам да бъда.
Специално за коментатора с инициали ГГГ: Да се огледа в огледалото и да спре да рупа каквото и да било. А по-добре да се огледа изобщо и да спре да дава съвети на другите, защото проблема му е същия, който вижда в огледалото.

понеделник, 13 февруари 2012 г.

Положителна духовна енергия

Имаме следната ситуация:
Наводнение от язовир от скъсана стена. Дължи се на зазидване на преливниците, подкопаване на стената и т.н. Всички хора, които познавам казват колко лошо са постъпили хората, които са го направили, и тези хора имат доста силна духовна положителна енергия. Но не могат да противодействат на отрицателните действия на
хора, повредили язовирните съоръжения.
Сигурна съм и, че има много, много хора със силна духовна положителна енергия в онова село и то такива, които са имали сила да въздействат преди събитието, и преди зазидването и т.н. Но духовната сила на някой, които е "съсед, като от столичани в повече" сигурно е пускал преливниците, за да избяга рибата. А другият е зазидал преливниците, за да не бяга рибата. И така въпросът е защо лошото побеждава в
реалността, въпреки че носители на лошото са малко хора? Или доста често (не всеки ден, но когато им изнася) и доста хора се оказват от страната на отрицателната енергия. Например доста хора в страната имат правилното положително отношение към това какво трябва да се направи. Но, ако трябва да решат наистина точно кои и точно какво да се направи ще се появят наколко милиона мнения и пак нищо няма да стане. Отрицателните енергисти не са по-сплотени, но тяхните неща по-успешно се случват.
Много от хората, които наблюдавам от близо се опитват да се издигнат духовно индивидуално или да участват в индивидуалното духовно издигане на другите около тях. Индивидуалното духовно израсване не е достатъчно, ако не засегне поне 80% от населението. Резултат от индивидуалното духовно израстване ще бъде само как по-ефективно да се избяга от заливането, а не да няма заливане. С тези темпове на развитие в тази насока с индивидуално духовно израстване след 2000 години може и да се покрият необходимите 80%, а всъщност процентите трябва да са 95%.

сряда, 8 февруари 2012 г.

Бяло и спокойно?


Днес в София е бяло и спокойно. Единственото изчистено място от гледката през прозореца е булевард Малинов. И по него няма коли? Странно положение за 8 часа сутринта в работен ден.
Има разни причини. Първата е, че колите много трудно могат да стигнат до заветния булевард, които е изчистен. "Малките улички", които водят към него не са.
Пътеки за пешеходци почти няма. Междублоковите пространства са доста широки и за тяхното изчистване никой не отговаря. И за това пешеходците си трамбоват по пътя. Нали той е свободен.
А и нали пуснаха децата във ваканция и не се налага да ги возят до училище. Така хората се налага да плащат допълнително за отопление на мястото, където ще пребивават те, освен че трябва да търсят кой да ги гледа, ако са сравнително малки.
Вижда ми се несправедливо.
Защо ли пък хората да не отидат на места, отоплени от държавата или общината и да прекарат там 8 часа. Например: взимаш си едно столче, отиваш в коридора на поликлиниката и чакаш. Там може и да си поговориш. То и без това се чака по един час за доктор. Има и търговски обекти, където може да се помоташ няколко часа, даже и да поседиш без разноски. Вече много рядко има и читални на библиотеки.
Струва си нещо като няколко хиляди (може и десетки хиляди) души да отидат със столчета в коридорите на правителсвените и общински организации, които са широки, отоплени и свободни и да прекарат по 8 часа на топло, което и без това остава неефективно загубено. Така ще си намалят сметките, ще има по-малко клиенти за ток/въглища/дърва и ще се избегне подобна кризи. Е вярно е, че те трябва малко да се разработят повече държавните служители...
Но в София всичко е спокойно, защото няма никакво действие, само бездействие!